jesteś na: Strona głównaTrzeba dać świadectwo

Mówi "Trzeba dać świadectwo", więc zobacz jak je daje Michał Tyrpa i pełnomocnicy Fundacji Paradis Judaeorum:

Michał Tyrpa: 13 września: "Skąd się biorą tacy aroganci i funkcjonalni analfabeci, jak (imię i nazwisko prawnuka Witolda Pileckiego)? I gdzie oni byli ze swoimi dobrymi radami w ciągu ostatnich pięciu lat? A swoją drogą gratuluję Joannie Płotnickiej klasy i cierpliwości wobec tego rodzaju zadufków".


Pan Michał Tyrpa o Pani Alinie ( innym miejscu pisał coś o szacunku do kobiet, tu widać ten szacunek), która przekazała do publicznej wiadomości na prośbę Pani Zofii Pileckiej-Optułowicz oświadczenie:

Michał Tyrpa: 14 września: "Właśnie czytam poniżej - wskazanego komentarza - kolejny, którego autorka kryjąca się pod pseudonimem Aala43, z konsekwencją tępego, stalinowskiego propagandysty "udowadnia", że ............... Skąd bierze się taki partyjny, pezetpereowski, czy raczej - Orwellowski - beton?" (kliknij brazek aby powiększyć)


  Michał Tyrpa. 17 września:  "Z każdym dniem jestem coraz mocniej zdumiony tym, jak niebywałe, niespodziewane, bogate pokłady polskiego piekła może wyzwolić nasze obywatelskie, niekoncesjonowane przypominanie świetlanej postaci, którą był Witold Pilecki . To wręcz nie do uwierzenia, jak fakty związane z akcją Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki w tym te, które dotyczą inicjatywy Bring Witold Pilecki to Holocaust Museums czy na przykład takich wydarzeń jak PILECKI NA WAWEL albo Ojczyzna to nie partia lub TO BARACK OBAMA ABOUT WITOLD PILECKI oraz PYTAMY POLITYKÓW O RTM.PILECKIEGO , odbijają się od tępego betonu i zadufanego chamstwa. Bardzo dziękuję takim osobom jak Joanna Płotnicka, KPHRACK, Maciek Skipper Pietraszczyk , Paweł Pomianek i Artur Szulc za ich cierpliwe próby uświadamiania prawd, które nie mieszczą się w niektórych kurzych móżdżkach. Szczegóły w (trwającej nadal) dyskusji pod tekstem: http://mementomori.salon24.pl/442510,czy-rtm-pilecki-zasluzyl-na-wawel
Czytając wypowiedzi Waszych adwersarzy (tam, w dyskusji) mam czasem wrażenie, jak bym oglądał sprawozdanie z "debaty" niższych dowódców Ugedeja, albo z sabatu ZMS. Może to po prostu zwyczajna, zapiekła tępota". (kliknij obrazek aby powiększyć)


Tak, to nowoczesny język dający świadectwo o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Zamieściłem to wszystko ponieważ pełnomocnik Fundacji, Pani Joanna Płotnicka twierdziła na portalach społecznościowych, że to kłamstwa. Fundacja skutecznie uniemożliwia wypowiadanie się w swoich oświadczeniach, blokuje, usuwa posty nawet członków rodziny Witolda Pileckiego. Każdy więc może ocenić sam, czy to kłamstwo czy manipulacja. Wszystko zaczęło się od dyskusji na blogu Pana Tyrpy (w której nie brał udziału, aczkolwiek jak widać komentował na facebooku co się dzieje) w temacie 'Pilecki na Wawel', gdzie sam zaprosił do dyskusji. Niestety, po pytaniach o kontakt z rodziną śp Pileckiego, statut fundacji, osoby te zostały zaatakowane przez pełnomocników Fundacji. W końcu zablokowane nie dając im szans na wypowiedzi. Można przeczytać m in że to Pani Zofia powinna ich przeprosić, bo oni działają od kilku lat. Dziwne, bo mnie wydawało się że rodzina w tym Pani Zofia daje świadectwo o swoim ojcu już od kilkudziesięciu lat. I z tego co wiem, nie jest to co prawda nagłaśniane, ale skuteczne dociera to świadectwo do wielu ludzi. Od września Pani Zofia wzieła udział już w kilku spotkaniach w szkołach, imprezach poświęconych Witoldowi Pileckiemu jak np Bieg na Żoliborzu, konferencjach.... W tym samym czasie nie słyszałem aby Fundacja robiła coś konkretnego oprócz Biegu w Irlandaii na początku września. Za to ma czas na co raz nowe oświadczenia jak to są źle traktowani i jak to rodzina nie rozumie wielkości sprawy? Mają czas na ubliżanie, kończąc zdaniem "Trzeba dać świadectwo"

O Pani Zofii, córce Rotmistrza mają zdanie: "Pani Zofia jest w wieku mojej ś.p. mamy, więc zrozumiałe, że jej percepcja jest ograniczona. Łatwo ją wprowadzić w błąd. Ktoś się starszą panią cynicznie posłużył do rozbicia grupy i skompromitowania Michała..."

Za zamieszczenie oświadczenia rodziny, na facebooku można być przyrównanym do służby bezpieczeństwa:
Joanna Płotnicka: Pan rozumiem słuzba bezpieczeństwa? Czuwa 2 października o 22:47
Joanna Płotnicka: Przeszkadza Panu, że ktos robi tyle dobra - trzeba mu bezinterersownie przeszkadzać? Nie wstyd Panu?
Joanna Płotnicka: Jaki jest cel tej napastliwej agresywności? Po co ? O co?
Joanna Płotnicka: Aby komuś za dobro - złem odpłacac? To po Bożemu? Raczej odwrotnie. Prosze sie zastanowić co Pan robi po co dlaczego. Bo to przeciez nie ma sensu. I tylko złu słuzy - tak jak kazde niszczenie dobra. 2 października o 22:55

Tak  Joanna Płotnicka skomentowała oświadczenie, które najwidoczniej jej przeszkadza.

A tu jeszcze inne ciekawe oświadczenie, osoby którą się wcześniej podpierano, Pana Lecha Makowieckiego:


Pana Tyrpę informowano od 24 sieprnia o wypowiedzi Pani Zofii, gdzie powiedziała w wywiadzie, że chce pochować ojca w Panteonie Armii Krajowej na Powązkach.

 

 


Na koniec jeszcze dwie rzeczy.
Pierwsza to jedne z ostatnich słów Pana Michała na facebooku dotyczące wywiadu Pani Zofii Pileckiej-Optułowicz udzielonego 25 maja 2012 roku dla Radia Maryja pt "Przesłanie mojego ojca"
 

"Od mojego Ojca z pewnością można się
uczyć miłości do Boga i Ojczyzny – tych wartości, dla których się urodził, żył,
pracował, cierpiał oraz zginął. To jest jego przesłanie dla współczesnych.
Oprócz tego Ojciec zawsze podkreślał...."
 

Zofia Pilecka, córka Rotmistrza

Michał Tyrpa: To są jakieś żarty?


Druga rzecz, nie wiem jak się skończyła, ale dotyczy nielegalnej zbiórki na cele akcji "Przypomnijmy o rotmistrzu". Najpierw tłumaczono, że tam nie ma pieniądzy, że konto jest puste, później że była jedna wpłata, a później dwie... Sprawa otarła się o Policję, ale pan Tyrpa uważa, że to 'donos'. Być może umorzono sprawę bowiem nie było np nawoływania do zbiórki, a jedynie podanie konta. Niestety brak podania do publicznej wiadomości. Nie oskarżam tu fundacji, ale działaność każdej fundacji z tego co pamiętam powinna być jasna i przejrzysta (tego przynajmniej wymaga kultura).

 

  • Fundacja Paradis Judeaorum nie występowała z wnioskiem o udzielenie pozwolenia i nie posiada aktualnego pozwolenia Ministra na prowadzenie zbiórki ogólnopolskiej (plik do pobrania w formacie doc)

 A tu Pan Michał o mnie, zapewne za to, że w odróżnieniu od niego przyjąłem do wiadomości oświadczenie Rodziny śp Witolda Pileckiego. Takie to świadectwo...


Jedna z wolontariuszek tak reaguje na przekazanie oświadczenia przez Panią Alinę:
Jak czytam te brednie wyssane z palca to jestem za aborcją bądź eutanazją:))Pozdro... dla ludzi dobrej woli...
dalej:
Ha...haha:))Jakże się cieszę ,że udało mi się rozbawić katolika ziejącego ogniem:))Rodzina????nie chcę mieć nic wspólnego z fundacją czy Pani ???:))Skoro sama Pani przyznaję ,że obsługuję Pani facebooka i między innymi list otwarty i wszystkie maile to na logikę biorąc nic do Pani Zofii z całym szacunkiem nie dochodzi:))Nieprawdaż :))Oby Pani nie skończyła jak nie jaka opiekunka Pani Willas:))Teraz już jestem pewna że jestem za eutanazją:))Mimo wszystko pozdro dla ludzi dobrej woli ...dzisiejszych chrześcijan...Ha haaa

Nie wiem ile Marzenka (tak się podpisała) ma lat, ale zachowaniem jest podobna trochę do Pana Tyrpy, co widać w tekstach. Choć on na szczęście nie dąży do eliminacji.

A to jeden z nowszych popisów p Tyrpy:

Zaszczycił mnie człowieczyna, który tyle razy popisał się chamstwem, tępotą i podłością względem wolontariuszy naszej akcji, że doprawdy, nie mam ochoty wdawać się z nim w debaty. Ludzi dobrej woli proszę o zwrócenie uwagi temu ograniczonemu umysłowo, złośliwemu nienawistnikowi, że nie przechodziłem z nim na "ty". Ten biedaczyna, o mentalności śledczego ubeka, nie pojmuje czym jest kalendarz. Nie jest w stanie zrozumieć - choć wskazywano mu to setki razy - o czym mowa w Oświadczeniu Wolontariuszy Akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" z 25 września 2012 r., w materiale pt."Przypomnijmy o Rotmistrzu z biskupem Mendykiem" oraz w Liście do dzieci Rotmistrza z 24 listopada 2012 r. Adamski nie rozumie tego, że to Fundacja Paradis Judaeorum - a nie jakikolwiek inny podmiot - uświadomiła waszyngtońskiemu Muzeum Holocaustu potrzebę uhonorowania rtm.Pileckiego (link do źródeł - angielskiego przekładu "Raportu Witolda" opublikowanego przez nas w internecie 25 maja 2008 r. oraz do skanu odpowiedzi dra Stevena Luckerta, szefa ekspozycji stałej USHMM - noszącej datę 6 lutego 2012 r. w tekście). Adamski tych (i wielu innych) faktów nie obejmuje swym umysłem. Zamiast tego z uporem popisuje się przed światem swoją tępotą i funkcjonalnym analfabetyzmem, obraża wolontariuszy naszej akcji i robi co w jego mocy, aby naszą inicjatywę zniszczyć. Tępy troll Adamski to prawdziwy filar owego polskiego piekiełka, które tworzy Związek Patriotów Polskich XXI w.
MICHAŁ TYRPA 3063279 | 24.01.2013 19:50

Ponieważ Pan Michał był tak uprzejmy i zablokował mnie nie dając mozliwości odpowiedzi, zrobię to tutaj. Otóż drogi Panie Michale, jak potrzebne były Panu banery, to jakoś byliśmy na Ty, ba jeszcze chciał Pan nr telefonu do mnie aby porozmawiać. Tak te banery co Pan używa do swojej akcji o Pileckim. Niech będzie że nie jesteśmy, teraz. Nie wskazałeś mi drogi Panie niczego bo zbanowałeś mnie na początku września gdy pisałem pod nickiem "estel76", więc oczywistym jest że nic nie mogłeś mi pokazać 25 września tj oświadczenia ani nic później. Idąc dalej, kiedy dr Setkiewicz wypowiadał się dla brytyjskiej prasy, kiedy Muzeum Holocaustu zaczeło badać sprawę ów sławnego brytyjczyka, Pan jeszcze nie wiedział jaką dostaniesz odpowiedź, ba jeszcze wiele miesięcy uplynęło za nim cokolwiek dostałeś. Fakt, że nie wspomniano o Panu w moim zapytaniu najlepiej świadczy o tym że w ogóle nie orientujesz się w temacie Rotmistrza.
  12.02.2013, Wtorek, c.d. kultury i dajmy świadectwo...

 

inne popisy p Tyrpy Michała i wolontariuszy Fundacji Paradis Judaeorum:

 

I znów Michał Tyrpa. Reakcja na zamieszczenie fragmentu odpowiedzi z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w którym to informuje, iż Fundacja nie posiadała pozwolenia na zbiórkę publiczną.

 

Czy byłem w ZOMO? Cóż, w roku upadku komuny miałem 13 lat. Sami więc sobie odpowiedzcie czy ten pan dobrze czuje się wysuwając takie wnioski/oskarżenia. Czy potrzebuję go podglądać? Po co, niektórzy znajmomi są tacy sami, więc chyba wolno im podesłać co ów p Tyrpa sądzi na mój temat? Tak więc, trzeba dać świadectwo... A może już najwyższy czas aby ten p Tyrpa udowodnił parę rzeczy odnośnie mojej osoby jak choćby karierę w ZOMO przed właściwym organem?

 

Cenzura działa również - nie tylko w przypadku p Tyrpy - wśród osób wspierajcych p Tyrpę. Ostatnio Ewa Stankiewicz (tak, ta od Solidarnych) na swojej stronie również postanowiła oddać cześć Rotmistrzowi, zaczynając od tekstu o Wawelu, dalej nawiązującego do działań p Tyrpy. Okazało się nawet, że wg jej portalu p Tyrpa to "niezmordowanego orędownika oddania należytej Czci i Chwały Bohaterowi, Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu"

Niestety w tym przypadku oświadczenie pani Zofii Pileckiej-Optułowicz jak i fakt sprawy o wykroczenie czy publiczne ubliżanie osobom czy instytucjom dla Ewy Stankiewicz są w rzeczywistości chyba mało ważne skoro ocenzurowano ów artykuł usuwając w/w fakty i wyłączając możliwość komentowania. A pisali, że zależy im na współpracy z Rodziną, a tymczasem oświadczenie Rodziny poszło do kosza.

A tak Michał Tyrpa próbuje przeszkodzić w realizacji filmu dokumentalnego i zbiórki publicznej na jego realizcją: "Przypominający o Rotmistrzu" to nie drobni cwaniaczkowie, którzy powiedzą Wam, że wystarczy wpłacić pieniążki na takie, a takie konto i Sprawa (!) załatwiona. Wyważanie otwartych drzwi za pomocą k o l e j n e g o filmu dokumentalnego, nic nie zmieni"

No, tak, kto jak kto, ale Tyrpa wie najlepiej jak zorganizować zbiórkę publiczną bez pozwolenia z podaniem numeru konta.

 

A tu fragment wywiadu z Panią Zofią Pilecką-Optułowicz, córką Rotmistrza:

Zamierza Pani utworzyć fundację im. Witolda Pileckiego. Czym miałaby się ona zajmować?

– Mamy duży problem z panem Michałem Tyrpą. Prowadzi fundację tylko po to, żeby mieć pieniądze na działalność dotyczącą Witolda Pileckiego. Chcemy założyć swoją własną, wyłącznie rodzinną fundację. Poprowadziłby ją mój wnuk Krzysztof Kosior. Jeżeli znalazłyby się jakiekolwiek pieniądze, wspomagalibyśmy biedne szkoły, takie jak chociażby Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kozikach. W czerwcu odbędzie się w Zabrzu zjazd wszystkich szkół noszących imię ojca. Na wsi jest dużo zdolnej młodzieży, która nie ma środków na naukę czy opłacenie akademika. Chcielibyśmy im pomagać. Pomników stawiać nie będziemy.

Dziękuję za rozmowę.

Bogusław Rąpała
Nasz Dziennik

Pan Michał Tyrpa skomentował to oczywiście na swój sposób (pomijając takie fakty jak powyżej):

 

W tym miejscu jest przypomnienie jednego z oświadczeń oraz listu p. Płotnickiej

 
A tak Michał Tyrpa komentuje zapytanie o w/w tekst:

 

Reakcja p. Tyrpy na publikację w Naszym Dzienniku treści art. za KAI gdzie wspomniano o liście Fundacji w sprawie beatyfikacji Rotmistrza wysłanej do Papieża Franciszka I

Michał Tyrpa: Całe pięć lat cenzorzy z "Naszego Dziennika" ukrywali przed samymi sobą i przed czytelnikami fakty, o których na stronie Chcemy beatyfikacji Witolda Pileckiego , a tu nagle taki pasztet..
25 września o 22:06

Michał Tyrpa: Pięć lat zostało zaprzepaszczone. Poszło (nomen omen!) w diabły. Od pięciu lat czytelnicy "Naszych Dzienników", "Gościów Niedzielnych", "Niedziel", słuchacze Radia Maryja nie tylko nie zastanawiają się nad tym, czy Ochotnik do Auschwitz zasłużył na wyniesienie na ołtarze, ale nawet nie wiedzą, że argumenty w tej sprawie zostały przesłane do Watykanu po raz pierwszy 17.IX.2008. Na łamach i antenach katolickich (!!!) mediów nie tylko nie przetoczyła się dyskusja na ten temat, ale nawet - przez całe pięć lat (!) - nie pojawiła wzmianka. Trzy lata temu w amerykańskim The Catholic Messenger można było o tym wspomnieć, a "Naszym Dzienniku" nie dali rady... Czy jest większy, bardziej jaskrawy przykład zakłamania, bigoterii, nierzetelności i pętactwa polskich mediów pobożno-patriotycznych? Na Palikotów zawsze znajdą miejsce. Na TAKI temat - nigdy...
28 września o 09:42

 

Michał Tyrpa: Czy skonstatowanie faktu (!), iż katoliccy (!!!) dziennikarze (!!!!) są nie tylko zakłamani (!!!!!), ale wręcz - po dziennikarsku (!!!!!!!) - skrajnie nieprofesjonalni (!!!!!!!!!) to przejaw "goryczy"? Na litość boską... Moje pytania odbiły się od Witka jak od ściany, za to piisze Witold Marton-Domeyko , że Nasz Dziennik "powinniśmy wspierać". To już kompletny odjazd. Wspierać C E N Z U R Ę i hipokryzję? "Trybunę Ludu" też należało(by) wspierać? I "Prawdę"? I "Volkischer Beobachter"? A uzasadnieniem ma być "nie-bo-Tyrpa"? I co ma do tego o czym na stronie Chcemy beatyfikacji Witolda Pileckiego tzw. "pisanie o Pileckim wiele razy"? Siłaczko, czy wśród redaktorów i czytelników "Naszych Dzienników" są sami idioci? Sorry, nie potrafię w to uwierzyć.
28 września o 20:11

Ciekawe porównania, z Trybuną Ludu czy Volkischer... (organ prasowy NSDAP). I taka osoba pisze do Papieża, używając takich słów jak wyżej.

Duchownym, parlamentarzystom i innym osobom mniej i bardziej znanym gratuluję fb znajomości z tym Panem.

W styczniu 2014 roku, po raz kolejny Pan Tyrpa podjał temat beatyfikacji rtm Pileckiego wysyłając m.in. pismo do Prymasa Polski. O tym fakcie poinformował też media. A tak zareagował na brak tejże informacji w  mediach katolickich jak Nasz Dziennik czy Gość Niedzielny:

"kiedy do tego betonu z "Naszych Dzienników", "Gościów Niedzielnych", "Niedziel" itp. dotrze to, o czym wyżej napisał "Tezeusz"?" - wspomniał o tym (list ws beatyfikacji) jeden z blogowiczów, Tezeusz

"P O M I M O szmaciarstwa katolickich (???) mediów T O się dzieje. To rzeczywiście J E S T" .

A wcześnie: "Szmaty w służbie Partii. Winnaś to nie tylko szanować, ale z należytą czołobitnością wychwalać. Przecież bez tych szmat nie wiedziałabyś co w ogóle - i O C Z Y M ( ! ! ! ) - masz myśleć."

Z takim orędownikiem Witold Pilecki nie ma szans na beatyfikację. Witold Pilecki był prawym człowiekiem, a swoim zachowaniem pan Tyrpa wydaje mu tylko negatywne świadectwo.